پوسته ی مشبک

پوسته ي مشبک

سیستم سازه ای پوسته ی مشبک راه دیگری برای کاهش حجم بصری سازه است.

این سیستم ها می توانند برای کاربری های عمودی و افقی چون اسکای لایت برای انطباق با کل پوسته ی ساختمان استفاده شوند. شکل نهایی می تواند طاقی، گنبدی و یا اشکال با انحنای مضاعف باشند. سیستم ها می توانند جوش، یا پیچ شده و یا ترکیبی از آنها باشند.

سازه های پوسته مشبک با ترکیب مهاربند کابلی می تواند سازه هایی با کارایی بهینه ی سازه ای به همراه زیبایی خالص ایجاد نمایند. پیش تنیدگی کابل برای چنین سیستم هایی مورد نیاز است. شایان ذکر است که شبکههای مثلثی به دلیل پایداری هندسی نیازی به مهاربند کابلی ندارند.

در اینجا یک سازه ی پوسته ی مشبک برای تحمل وزن دیوار شیشه ای با دهانه ی حدود ۳۰ متر با سیستمی تنها با عرض مقطعی برابر با ۲۸ سانتیمتر به کار گرفته شده است. این سیستم نیازمند نیروهای پیشتنیدگی عظیمی در میله های فولادی ضدزنگ با قطر ۳ سانتی متر است که نقش مهاربند شبکه ی پوسته ی مشبک را دارند.

یک سیستم کرتین وال مرسوم در سیستم پوسته ی مشبک به لایه های مختلف تقسیم می شود.

یک سازه ی پوسته ی مشبک مثلثی می تواند اشکال با فرم آزاد را بدون نیاز به کابل های مهاربند تولید کند.

هندسه های پیچیده می توانند منتج از پنل بندی مصالحی با انواع (شکلی) بسیار متنوعی باشند. سازه های پوسته­ی مشبک شیشه ای معمولا می­توانند از فرآیندهای هندسی بهینه سازی به منظور نیل به کاهش تعداد انواع مدول ها منتفع شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
خانهپروژه هامقالاتتماس