انواع شیشه از نظر کارکرد

انواع شیشه از نظر کارکرد

شیشه چند لایه LAMINATED GLASS (LG)

این شیشه ها از دو یا چند لایه شیشه و لایه PVB میانی به هم چسبیده، تشکیل شده اند. این نوع شیشه مناسب ترین گزینه برای استفاده به عنوان شیشه های ایمنی، شیشه های ضد گلوله و نورگیرهای سقفی است، چرا که لایه های PVB میانی می تواند از ریزش شیشه های ترک خرده یا شکسته جلوگیری کند. لایه های PVB میانی علاوه بر یک لایه حفاظتی در برابر اشعه مأورای بنفش، خواص بسیار خوبی نیز در جذب و ذخیره انرژی دارند؛ این لایه ها همچنین با عملکرد آکوستیکی خوب باعث کاهش لرزش های صوتی عبوری از شیشه می شوند.

شیشه پوشش دار COATED GLASS (CG)

این شیشه ها با یک انعکاسی پوشش داده شده اند و علاوه بر خصوصیات زیبایی شناسانه، با بازتاب نور و اشعه مأورای بنفش خواص حرارتی شیشه را بهتر می کنند.

شیشه رنگی TINTED GLASS (TG)

این شیشه ها شامل مواد معدنی اند که شیشه را به صورت یکپارچه و در تمامی ضخامت، رنگی می کنند و همچنین باعث جذب تابش اشعه قابل رؤیت نور و تشعشات مأورای بنفش می شوند.

شیشه عایق INSULATED GLASS (IG)

این شیشه ها از دو یا چند لایه شیشه با یک فاصله دهنده پیوسته که هوای بین لایه ها را محصور می کند، تشکیل شده اند. جدا کننده معمولاً از یک ماده جاذب رطوبت هوا تشکیل شده است. هوای میانی لایه ها باعث کاهش جذب حرارت و انتقال صدا و در نتیجه باعث افزایش کیفیت ضد حرارتی و خصوصیات آکوستیکی این شیشه ها در مقایسه با شیشه های تک لایه می شود.

بیشترین میزان استفاده از این شیشه ها در ساختمان های تجاری، دیوارهای پرده ای و نورگیرهای سقفی است. مواد درزگیر پیرامون این شیشه ها از ترکیب یک ماده اولیه غیر خشک شونده (معمولاً بوتیل) و یک ماده ثانویه خشک شونده (معمولاً سیلیکون) تشکیل شده است. دوره کارکرد شیشه های عایق معمولاً با کیفیت ترکیب فیزیکی و شیمیایی مواد درزگیر بین شیشه ها و جدا کننده ها و همچنین کیفیت ماده خشک کن، تخمین زده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
خانهپروژه هامقالاتتماس