خرپا

خرپا - ماکو نما گروپ

سیستم های خرپایی با طراحی خرپاهای مسطح، اکثرا در سیستم های سلسله مراتبی که انواع اعضا و اجزای کششی ترکیب می کند، ساخته می شوند.

خرپاها با تنوع زیاد و با تاکید بر جزییات مناسب و ساختارمند طراحی می شوند.

این طراحی ها اکثرا شامل ساخت های پیچیده ی فلزی و با قابلیت تولید انبوه صنعتی به منظور نیل به استانداردهای سازه های فولادی اکسپوز (AESS) هستند.

اعضای میله ای و کابلی نیز ممکن است در طراحی خرپا استفاده شده، و سیستم های کششی جانبی معمولا به منظور استحکام بخشی بیشتر نمای ساختمان به کار گرفته می شوند.

اعضای خرپای ساده، می تواند در هر محل اتصال عمودی در شبکه ی شیشه قرار گیرد، اما معمولا با استفاده از یک یا دو خرپای کابلی با الگویی تکرار شونده به عنوان ابزاری به منظور سبک سازی پروفیل سازه ای نما از تراکم آنها کاسته می شود.

خرپاهای عمودی در مرکز کنوانسیون والتر.ای واشنگتون به عنوان عضو سازه ای اولیه با پیچ و مهره بندی افقی بینشان به کار گرفته شده است. خرپاها از بالا آویزان شده و به صورت داخلی با میله های کششی به عنوان ابزاری برای کاهش حجم بصریشان مهاربندی شده اند. AESS تاکید فراوانی بر کیفیت بصری ساخته های فولادی دارد.

سیستم خرپای کتابخانه ی بیومدیکال اسکیندل در دانشگاه وندربیلت شامل یک وتر خارجی مستطیلی و پیچ و مهره بندی افقی به منظور فراهم آوردن یک شبکه ی خارجی یکپارچه از فولاد مسطح طراحی شده با مقاومت بالا می باشد.

این خرپا شامل یک تکیه گاه یکپارچه از سیستم ارزان پوسته ی شیشه ای روکش دار است که شرایط اقتصادی بهینه ای را از طریق ادغام بسیار مناسب سیستم سازه ای و پوشش شیشه ای فراهم می آورد.

سیستم های خرپایی مانند کتابخانه ی بیومدیکال اسکیندل دانشگاه وندربیلت، مزایای فراوانی را در کاربری نماهای با دهانه ی بزرگ به ارمغان آورده و ترکیب نسبتا بالای شفافیت با پتانسیل بهبود شرایط اقتصادی را فراهم می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
خانهپروژه هامقالاتتماس