چرا باید در پروفیل UPVC از گالوانیزه استفاده کنیم؟

چرا باید در پروفیل UPVC از گالوانیزه استفاده کنیم؟

استفاده از گالوانیزه برای استحکام بخشی و همچنین تحمل بارهای دینامیکی و استاتیکی می باشد.

استفاده از گالوانیزه برای استحکام بخشی و همچنین تحمل بارهای دینامیکی و استاتیکی میباشد وارد شده (شامل بارهای خارج و بارهای مستقیم) به پنجره از الزامات غیر قابل انکار سیستم پنجره‌های دوجداره است.

این ادعا که می‌توان برای پروفیلی خاص از گالوانیزه استفاده نکرد، بی‌پایه و اساس بوده و هیچ پشتوانه فنی علمی و یا استانداردی ندارد و در هیچ یک از استانداردهای تدوین شده چه در ایران و چه در سایر کشورها چنین موضوعی وجود ندارد.

پروفیل‌های آهنی، چوبی، آلومینیومی و upvc هرکدام میزان انقباض و انبساط متفاوتی دارند. که این میزان در پروفیل‌های upvc ، چهار میلیمتر در هر متر طول است. نصب پروفیل‌های گالوانیزه در پروفیل‌های upvc باعث می‌شود استقامت پروفیل افزایش یافته و میزان اقباض و انبساط پروفیل به حداقل برسد.

البته استفاده از پروفیل گالوانیزه الزاماتی دارد که شامل:

  1. استفاده حداقل ضخامت یک و نیم میلیمتری گالوانیزه برای جلوگیری از خم شدن، تغییر حالت و جلوگیری از انقباض و انبساط پروفیل، امری الزامیست.
  2. این گالوانیزه می‌بایست بصورت کیپ و با حداقل بادخور داخل پروفیل upvc نصب شود تا بتوان انقباض و انبساط را به حداقل رساند.
  3. در صورتیکه از گالوانیزه استاندارد داخل پروفیل استفاده نشود، پروفیل تغییر حالت خواهد داد و لنگه بازشو نمی‌تواند وزن شیشه را تحمل کند و باعث افت لنگه خواهد شد و در نتیجه پنجره از تنظیم خارج می‌شود. بنابراین دقت داشته باشید پس از انتخاب یک پروفیل با کیفیت، استفاده از گالوانیزه را در اولویت بعدی خود قرار دهید.
  4. استفاده از لاستیک (گسگت) استاندارد چه تاثیری در کیفیت پنجره‌های دو جداره داراست:
  5. پروفیل‌ها UPVC به دو صورت تولید می‌شود: پروفیل‌های بدون گسگت و پروفیل‌های گسگت سر خود.
    و در پروفیل‌های گسگت سر خود، لاستیک در زمان تولید پروفیل توسط دستگاه بر روی پروفیل نصب می‌شود و در پروفیل‌های بدون گسگت، لاستیک‌ها در زمان ساخت پنجره روی آن نصب می‌شوند.
  6. در پنجره‌هایی که از پروفیل‌های لاستیک سر خود استفاده می‌شود پس از مدت کوتاهی به دلیل بی‌کیفیت بودن و استهلاک گسگت‌ها، لاستیک له می‌شود و قادر به وکیوم کردن پنجره نخواهد بود بنابراین عایق‌بندی پنجره برای ورود صدا و گرد و خاک، کاهش پیدا خواهد کرد و از آنجایی که لاستیک قابل تعویض نیست امکان تعمیر، وجود نخواهد داشت.

ولی در پنجره‌هایی که لاستیک، پس از ساخت روی آن نصب می‌شود حتی اگر از لاستیک با‌کیفیت استفاده نشود پس از گذر زمان به راحتی می‌توان لاستیک با کیفیتی را جایگزین کرد.

 

چرا باید در پروفیل UPVC از گالوانیزه استفاده کنیم؟

 

بنابراین در انتخاب پروفیل‌ها باید به نوع نصب لاستیک‌ها هم دقت شود همچنین جنس لاستیک، لاستیک‌های ای‌پی‌دی‌ام (EPDM) که دارای چگالی بیشتری هستند و در برابر فرسایش مقاومت دارند و انتقال دما را کاهش می‌دهند نکته دیگری است که در انتخاب پنجره مناسب می‌تواند به شما کمک کند.

استفاده از پیچ‌های استاندارد چه اهمیتی در ساخت و نصب پنجره دارد؟

پیچ نگهدارنده اصلی گالوانیزه، یراق‌آلات و پنجره به محل نصب است به همین خاطر استفاده از پیچ‌های استاندارد فولادی آبکاری شده بسیار مهم است.

یکی از الزامات اساسی در ساخت و نصب در و پنجره UPVC استفاده از پیچ به تعداد کافی است. در استانداردهای جهانی نصب گالوانیزه به پروفیل UPVC فاصله بین هر پیچ را ۴۰ سانتیمتر و در زمان نصب پنجره‌‌ها به فریم انتظار فاصله بین پیچ‌ها را ۷۰ سانتیمتر لحاظ کرده که رعایت آنها بسیار مهم است. تعداد کافی و فاصله پیچ‌های گالوانیزه به پروفیل باعث جلوگیری از انقباض و انبساط پروفیل UPVC می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
خانهپروژه هامقالاتتماس